Як знайти загублений або вкрадений телефон

Кожен хоч раз стикався з крадіжкою або втратою телефону. Якщо не сам, то вже точно чув про таку проблему від друзів. Ще кілька років тому відстежити, де перебуває пристрій було неможливо. Але технології не стоять на місці, і вже зараз шанс знайти загублений або вкрадений смартфон – не нульовий. Розповідаємо про правильний порядок дій.

В один прекрасний день ви полізли до себе до кишені, засунули туди руку і не виявили свого смартфона. Шок, паніка – де ж він? Поміркувавши, що ви ніде не залишали його, з жахом розумієте, що або його вкрали, або він випав, коли ви, наприклад, зав’язували шнурки у сусідського під’їзду. В першу чергу знайдіть спосіб зателефонувати на свій телефон. Дуже часто люди просто клали телефон в незвичне місце або взагалі залишали вдома, але відразу починали панікувати, що його у них вкрали. До того ж, якщо гаджет випав, то хтось із оточуючих людей міг його побачити і підібрати. У цих випадках дзвінок все вирішить і ви досить швидко повернете втрату.

Якщо ви переконалися, що телефон точно вкрадений, то спробуйте відправити на нього SMS з проханням про повернення за винагороду. Звичайно, платити злодієві за свій же гаджет не дуже хочеться, але часом це єдиний спосіб повернути дорогий серцю і гаманцю смартфон. Втім, якщо у вас була недорога звонилка, та й даних там важливих немає, то простіше відновити SIM-карту і завести собі новий мобільник. А ось якщо це був флагманський смартфон, то просто так з ним розлучатися не хочеться і тоді повідомлення про повернення може допомогти, але далеко не завжди, на жаль. Втім, є ще способи знайти ваш загублений телефон, але далі вже все залежить від операційної системи.

iOS

Так вже вийшло, що у грабіжників дуже популярні саме смартфони Apple. І справа не в тому, що вони вважають їх найкращими, просто iPhone коштує великих грошей і, навіть якщо продати його на запчастини, грошей вистачить на їжу протягом місяця, а то й двох. Але зрозуміло, злодій спробує отримати побільше і продати працездатний апарат, можливо навіть прикупивши до нього коробку і все потрібні аксесуари, щоб він виглядав як просто був у вжитку. І ось тут ви можете перешкодити йому. Справа в тому, що компанія Apple подбала про користувачів і зробила спеціальний сервіс, який дозволяє знайти iPhone або заблокувати його, та так, що зловмисник вже ніяк не зможе ним користуватися. І, відповідно, продати неробочий апарат йому теж не вдасться.
знайти iPhone На жаль, знайти iPhone реально тільки в тому випадку, якщо у вас була активована відповідна функція. Тому, про це варто потурбуватися заздалегідь і включити цю опцію. Зрозуміло, при цьому необхідно, щоб у вас був аккаунт iCloud і iPhone був до нього прив’язаний. Все це робиться в налаштуваннях на самому пристрої.
Включення функції «Знайти iPhone»

Увімкніть на своєму телефоні функцію Знайти iPhone. Вона допоможе вам дізнатися місце розташування вкраденого або втраченого смартфона.

Більш того, якщо ви прив’яже iPhone до аккаунту в iCloud, то злодії вже ніяк не зможуть активувати цей пристрій. Навіть якщо вони перепрошиють пристрій, без вашої адреси пошти та пароля вони нічого не зроблять. Повернути гаджет в такому випадку допоможе тільки повідомлення про винагороду. До того ж, таке повідомлення спрацює, якщо ви просто втратили телефон і його знайшов доброзичливець, але з якихось причин вас відшукати він не може. Таке повідомлення встановлюється через онлайн-сервіс, але це далеко не єдина його функція.

Отже, щоб керувати дистанційно вашим пристроєм з iOS, досить зайти на сайт iCloud.com і зайти в додаток Знайти iPhone. Там будуть доступні всі пристрої Apple, які тільки підключені до вашого облікового запису. Втім, замість сайту є і додаток Знайти iPhone, яке виконує ті ж функції.

Як тільки ви потрапите в програму і побачите, що ваш смартфон онлайн, вам доступно кілька дій. В першу чергу, подивіться, де знаходиться мобільний телефон, раптом він вдома або десь у друзів. Якщо він загубився вдома, то просто запустіть через сайт або додаток відтворення звуку на iPhone і він відразу почне вібрувати і програвати мелодію, що дозволить його швидко знайти. Якщо ж ви впевнені, що телефон вкрали і його немає десь поблизу, включіть режим пропажі. Це заборонить доступ зловмиснику до даних, виведе ваше повідомлення на екрані і дозволить записувати переміщення смартфона по карті. Ну а в разі, якщо ви розумієте, що пристрій вже не повернути, тут же є функція стерти всі дані на пристрої, щоб вони не потрапили в чужі руки.

Обійти режим блокування активації в iOS вище версії 7 ніяк не вийде. Тому, простежте за тим, що у вас стоїть остання версія операційної системи, а якщо це не так, то оновіться, хоча б з метою безпеки. Злочинцям немає ніякого сенсу тримати у себе неробочий телефон і його досить швидко продадуть на запчастини. Або ж віддадуть вам за винагороду, якщо зрозуміють, що це вигідна пропозиція. Втім, деякі зловмисники починають тероризувати і вимагати пароль від аккаунта (навіть пропонують гроші), щоб розблокувати ваш телефон і продати його набагато дорожче. Ні в якому разі не погоджуйтесь на такі пропозиції і не вступайте в розмови з злочинцями, а краще відразу зверніться в поліцію.

Android

Досить довго в Android не було ніякої можливості відстежити вкрадений або загублений телефон. Тому, вендори самі придумували свої сервіси і впроваджували їх в телефони. Подібні рішення були у HTC, Samsung і у інших великих компаній. Але тепер в самій операційній системі є вбудована функція для пошуку телефону. Називається вона Android Device Manager і дозволяє дистанційно керувати телефоном, який підключений до облікового запису Google, через спеціальний веб-сайт www.google.com/android/devicemanager
Віддалене управління Android C допомогою цієї системи, як і в випадку з iOS, можливо знайти телефон на карті, заблокувати, видалити з нього дані (причому з SD-карти теж) або зателефонувати на нього, навіть якщо в апараті змінили SIM-карту. Єдина умова – це щоб він був підключений до інтернету і в системі все ще був ваш обліковий запис. Зрозуміло, для роботи сервісу необхідно включити опцію в налаштуваннях. Пройдіть в Настройки -> Безпека -> Адміністратори пристрою і включіть Android Device Manager (Віддалене управління Android).

Не забудьте включити Віддалене управління Android в настройках безпеки. В іншому випадку сервіс ніяк не допоможе.

додаток Android Device Manager На жаль, Android менш захищена система, ніж чим iOS. Зловмисник завжди зможе перепрошити апарат кастомной прошивкою і Android Device Manager вже ніяк не допоможе. Але в разі, якщо ви не можете знайти телефон вдома або втратили його і хтось знайшов, ADM буде незамінний. Зрозуміло, крім веб-версії є і однойменний додаток, який працює тільки на Android.

Windows Phone

У смартфонах під управлінням Windows теж є система, яка відповідає за пошук телефону. Вона щиро називається «Пошук телефону» (Find my phone). Працювати вона буде тільки в тому випадку, якщо ви увійшли на пристрої в свій обліковий запис Microsoft. Заради економії заряду акумулятора функція відключена за замовчуванням, тому в першу чергу її треба активувати. Знаходиться функція в основних системних настройках, просто відкрийте пункт Пошук телефону і активуйте обидві доступні там опції.
Пошук телефону в Windows Phone
Функція «Пошук телефону» відключена заради економії енергії. Не забудьте включити її, якщо хочете мати можливість знайти телефон.

Перша опція – це Прискорити з’єднання зі службами. Вона потрібна, щоб система була пов’язана з телефоном не за допомогою SMS-повідомлень, а через push-повідомлення. Особливо, якщо у вас раптом платні вхідні повідомлення. Крім того, служба дозволяє відправити не більше 15 SMS за три дні, а з push-повідомленнями такого обмеження немає. Друга опція – це Зберігати розташування кожні кілька годин. Ця функція необхідна, щоб в разі пропажі ви змогли відстежити переміщення вашого пристрою. Крім того, якщо телефон буде поза зоною доступу або акумулятор сяде, ви хоча б дізнаєтеся останнім розташування гаджета, можливо, він так там і залишився.
Сервіс Пошук телефону Для того, щоб побачити місце розташування смартфона, необхідно зайти на спеціальний сайт, https://account.microsoft.com/devices де після вибору пристрою відразу буде видно карта і приблизне місцезнаходження смартфона. Функції дистанційного керування не відрізняються від аналогічних в інших ОС. Можна зателефонувати, заблокувати телефон або видалити з нього всю інформацію.

Подальші дії

Якщо знайти телефон ніяк не вдалося, то шлях у вас тільки один. Спочатку зберіть докази, які підтверджують, що телефон належить саме вам. Знайдіть коробку і документи від пристрою. Якщо ви робили оплату з карти, то можна навіть звернутися до продавця, який відновить документи, що підтверджують право власності. Загалом, потрібні будь-які дані, які допоможуть надалі впізнати ваш пристрій. Дані про місцезнаходження, якщо вийшло їх дістати, теж збережіть. Якщо ви самі не знайшли гаджет в кафешці або у друзів, то в поліції за координатами можуть відстежити зловмисника.

Коли всі докази зібрані, йдіть прямо в місцеве відділення поліції (втім, це можна зробити і відразу, якщо ви помітили, як у вас вкрали телефон). Там вам доведеться написати заяву про крадіжку і не забудьте отримати від поліцейських документ про те, що ваша заява прийнято. А також зберігайте копії всіх документів, які ви передали в поліцію, а ще краще тримайте їх при собі.

На забудьте заблокувати свою SIM-карту, це можна зробити в будь-якому офісі оператора. Адже до тих пір, поки номер активний, зловмисник може зателефонувати з нього куди завгодно, а платити за рахунками доведеться вам. До речі, оператор теж може відстежувати місце розташування вашого телефону, але запит про це має право робити тільки слідство, вам на таке прохання відмовлять.

Надія, як кажуть, помирає останньою. Але пам’ятайте, що ваш телефон можуть і не знайти. Не варто впадати у відчай, просто вважайте це приводом купити собі більш сучасний апарат або зовсім позайматися ескапізмом і пожити якийсь час без телефону. У будь-якому випадку, гаджет – це просто гаджет, і незважаючи на те, що його сумно втрачати, в житті бувають набагато більші прикрості.